Kongres na podium

Działania promocyjne Światowego Kongresu Kopernikańskiego znalazły się w finałowej trójce projektów w kategorii "Kreacja" w tegorocznej edycji konkursu Nagród Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom", w którym nagradzane są najlepsze uczelniane inicjatywy z zakresu promocji i komunikacji.

Celem konkursu Stowarzyszenia "PRom" jest wspieranie i nagradzanie najlepszych, najbardziej twórczych i efektywnych działań w obszarze komunikacji i promocji w sektorze polskiego szkolnictwa wyższego. Kapituła złożona z ekspertów z branży PR i marketingu, oceniając nadesłane projekty, bierze pod uwagę ich innowacyjność i kreatywność na tle standardowych działań uczelni, zgodność z powszechnie uznawanymi zasadami public relations ze szczególnym uwzględnieniem ich aspektów etycznych, społeczną odpowiedzialność nauki oraz uzyskane korzyści i siłę oddziaływania. Nagroda przyznawana jest w sześciu kategoriach: Media Relations, Uczelniane media, Nagroda im. Andrzeja Sołtysiaka w kategorii nowe media, Popularyzacja nauki, Kreacja, Nagroda specjalna.

Do tegorocznej edycji wpłynęło 45 zgłoszeń.

W najliczniej obsadzonej kategorii "Kreacja" – w finałowej trójce projektów znalazł się Światowy Kongres Kopernikański 2023 Toruń-Kraków-Olsztyn jako wspólna promocja dziedzictwa Mikołaja Kopernika (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).

Lista wszystkich laureatów: https://www.prom.edu.pl/aktualnosci/nagrody-stowarzyszenia-prom-rozdane

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca w Katowicach w trakcie XXXVI Konferencji Stowarzyszenia "PRom" pod hasłem: "Trendy. Technologie. Taktyki. Rozmowy o komunikacji w Europejskim Mieście Nauki Katowice". Gospodarzem spotkania była Politechnika Śląska.