Wydarzenia w Toruniu: 12-16 Września 2023

Aktualności

Recital Mateusza Krzyżowskiego

W ramach Światowego Kongresu Kopernikańskiego 14 września o godz. 18:00 w Auli UMK odbędzie się recital fortepianowy Mateusza Krzyżowskiego, zwycięzcy XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Na społeczność UMK czekają bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie.

Mateusz Krzyżowski jest zdobywcą nagrody za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego Mozarta oraz licznych nagród pozaregulaminowych, w tym nagrody specjalnej JM Rektora UMK w postaci możliwości zaprezentowania się podczas Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Jest pierwszym w historii Polakiem, który zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

W programie koncertu w Auli UMK znajdą się utwory Ignacego Jana Paderewskiego (Legenda A-dur op. 16 nr 5, Moment Muzyczny op. 16 nr 6 i Sarabanda op. 14 nr 2), Karola Szymanowskiego (Etiudy op. 4 i Fantazja C-dur op. 14) oraz Fryderyka Chopina (Ballada g-moll op. 23, Scherzo b-moll op. 31, Nokturny op. 48 i Polonez As-dur op. 53).

Osoby, które chcą uczestniczyć w wydarzeniu, mogą odebrać bezpłatne zaproszenia w Biurze Rektora (rektorat, ul. Gagarina 11, II piętro, pok. 212).