Wydarzenia w Toruniu: 12-16 Września 2023

Aktualności

Wokół konkursów i warsztatów

Znamy programy kolejnych sekcji tematycznych toruńskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o sekcji młodzieżowej i sekcji nauczycielskiej, które odbędą się 15 i 16 września. 

Sekcja młodzieżowa „Popularyzacja postaci i osiągnięć Mikołaja Kopernika w edukacji” to wydarzenie, podczas którego podsumowane zostaną trzy ogólnopolskie konkursy oświatowe organizowane w ramach obchodów 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika:

  • Projekt „Szkoła Przyjaciół Kopernika”;
  • Konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć dotyczących Mikołaja Kopernika;
  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołaj Koperniku. 

Organizatorami sekcji są Miasto Toruń oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Wstęp na wydarzenie jest wolny i nie wymaga zapisów. Szczegóły program znaleźć można na podstronie poświęconej sekcji.

 

Sekcja nauczycielska „Kopernik w XXI wieku - warsztaty z narzędzi przydatnych w nowoczesnej edukacji i popularyzacji nauk” to zbiór praktycznych warsztatów przeznaczonych dla nauczycieli, edukatorów, popularyzatorów nauki i studentów. Podczas zajęć uczestnicy poznają narzędzia z zakresu nowoczesnej edukacji, m.in.: wykorzystania robotów podczas zajęć, wirtualnej rzeczywistości w edukacji, tworzenia gier planszowych, przygotowania escape roomu w pudełku, historii w edukacji, narzędzi online w edukacji.

Partnerami sekcji są Stowarzyszenie Robisz.to oraz grupa Mistrzowie Robotyki. Szczegółowy program znaleźć można na podstronie poświęconej sekcji.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale konieczna jest internetowa rejestracja. Wskazówki dot. procedury zapisów i wyszukiwarka wydarzeń znajdują się pod adresem: https://kopernik550.umk.pl/pl/program.